Põhjamaad tahavad kärpida antibiootikumide kasutamist

Ravimeid kiputakse mõni kord liiast tarvitama.

FOTO: SCANPIX

Põhjamaad soovivad ühiselt vähendada antibiootikumide tarvitamist, kuna tänu nende liigsele kasutamisele on osa mikroobe muutunud ravimitele resistentseks.

Soome tervishoiuministeerium toetab ideed, et Põhjamaades võiks kehtida ühtne antibiootikumide kasutamise määr, mis viiks nende ravimite kasutamise Euroopa madalaimale tasemele, kirjutab Yle. Ministeeriumi kinnitusel on antibiootikumide liigne väljakirjutamine kasvav probleem, mille vastu tuleks aktiivselt võidelda, et vältida nende muutumist ebaefektiivseks.

Vastava ettepaneku Põhjamaadele tegi Rootsi endine tervishoiuminister Bo Könberg, kes uurib võimalusi Skandinaavia riikide meditsiinikoostöö süvendamiseks. Ka soovitab ta Põhjamaadel viia see teema rahvusvahelisele tasemele ning soovitab riikidel osaleda uute antibiootikumide väljatöötamisel.

Põhjamaade tervishoiuministeeriumide ja Põhjamaade Nõukogu tellitud uuringus on 14 soovitust. Lisaks antibiootikumide kasutamise piiramisele soovitatakse parandada meditsiinitöötajate väljaõpet, patsientide liikumist, haruldaste haiguste ravi ja teadusuuringute rahastamist.
 

Populaarne

Tagasi üles