Ihtüoosihaige poiss saab ka puurkaevu annetusena

Kaido maja

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

SA TÜ Kliinikumi Lastefond leidis ihtüoosi põdeva Valgamaa poisi Kaido majale puurkaevu rajamiseks partneri, kes ehitab kaevu samuti annetusena.

Kuu aega tagasi otsis lastefond avalikult partnerit, kes aitaks Kaido uue kodu ehitamise projekti raames rajada majale puurkaevu. Tänaseks on koostööleping Puurvesi OÜ-ga sõlmitud.

Lepingu kohaselt teostab ettevõte tasuta kõik puurkaevu ehitamisega seotud ja sellele eelnevad ja järgnevad toimingud (projekteerimine, kooskõlastuste hankimine jms) ning soetab vajalikud materjalid. Kaevu rajamise maksumus on 8400 eurot, mida aga SA TÜK Lastefond tasuma ei pea, sest puurkaev ehitatakse annetusena.

Ettevõtte tegevjuht Taavi Hansoni sõnul oldi Lastefondi Kaidole maja ehitamise algatusega kursis algusest peale ning kui kuuldi puurkaevu rajamise vajadusest, sooviti kohe ka ise projektis kaasa lüüa. «Oleme pereettevõte ja ka ise lapsevanemad, mistõttu läks Kaido lugu meile väga hinge. Saades aimu, et riigipoolne toetus on pea olematu, enam pikka mõtlemist ei olnud,» selgitas ta otsust. «Soovime, et ta saaks kasvõi natukenegi inimväärsemalt elada,» lisab Hanson.

Puurkaevu rajamisega seotud tööd on plaanis valmis saada tänavu 31. juuliks.