FDA nõuab hoiatust testosteroonipreparaatidele

Marina Lohk
, Tarbija24 reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Panther Media / Scanpix

USA toidu- ja ravimiameti (FDA) hinnangul tuleks kõigile müüdavatele testosteroonipreparaatidele lisada hoiatus trombide tekkeriski kohta.

Kuigi testosteroonipreparaatidel on juba hoiatus polütsüteemiaga seotud trombide tekkeriski kohta, teevad FDA’d antud juhul murelikuks selle seisundiga mitteseotud trombijuhtumid, kirjutab Reuters.

Polütsüteemia on haigus, mille korral vererakkude, peamiselt punaliblede hulk tõuseb nende suurenenud tootmise tõttu luuüdis. Vahel kaasneb see testosterooniraviga.

Testosteroonipreparaate kasutatakse meeste raviks näiteks siis, kui nende munandid ei tooda meessuguhormooni testosterooni. Sümptomiteks võib olla libiido langus, depressioon, vähenenud lihasmass ja kurnatus.
 

Tagasi üles