Vähiravifond aitab vanaemal hirmkallist ravimit osta

Liis Velsker
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ka ravimeid võltsitakse.
Ka ravimeid võltsitakse. Foto: Panther Media/Scanpix

Hille Tänavsuu Vähiravifondi «Kingitud Elu» nõukogu toetab sel korral kolmekordset vanaema, kes vajab jämesoolevähiga võitlemiseks ravimit Stivarga. 

«Mul on hea meel iga inimese ja tema pere üle, keda me toetada saame. Sel korral abi saav inimene on lühikese aja jooksul teine vanaema, keda fond toetab võitluses vähiga. Ent kaugele arenenud vähk ei ole ainult eakamate inimeste mure – äsja toetasime ka näiteks 19-aastast tudengit,» ütles fondi nõukogu esimees Toivo Tänavsuu.

«Jätkame aktiivset tööd kogumaks võimalikult palju raha, millega abivajajatele täisväärtuslikke lisaelupäevi kinkida. Samas jätkame hoogsalt ka Eesti ühiskonna ehk annetajate «ravimist» – et me märkaks enda ümber inimesi, kes on reljeefse valiku ees: maksa või sure,» lisas Tänavsuu, tänades kõiki seniseid annetajaid. «Kingitud Elu» kogub annetusi ja tutvustab fondi tegevust sel nädalal ka Õllesummeril.

Stivarga (toimeaine regorafenib) ei ole haigekassa soodusravimite nimekirjas, mistõttu peab patsient ravimi maksumuse ise täiel määral hüvitama. Ravimi hind apteegis on aga ligi 4600 eurot (kuus), jäädes enamikele vajajatele kättesaamatuks.

Fond toetab Stivarga ostmist esialgu kaheks ravikuuriks. Pärast seda saab patsient teha fondile uue taotluse, mille rahuldamine sõltub senise ravi tulemuslikkusest ja fondi kogunenud rahast.

«Nõukogu otsus oli positiivne üllatus, sest kartsin, et naist, kes on lapsed suureks kasvatanud ja pole enam esimeses nooruses, ei toetata,» ütles toetuse saanud kolmekordne vanaema. Ta lisas: «Riigil on küllalt raha, et investeerida utoopilisi summasid riigikaitsesse ja kosmoseuuringutesse, kuid inimene, kes tegelikult selle kõik oma maksudega kinni maksab, jäetakse hätta.»

Fond paneb eestimaalaste südamele, et iga euro võib kellegi elu pikendada. Haigekassa kaudu hädavajaliku abita jäänud nn mittekulutõhusate vähihaigete heaks saab annetada fondi kodulehel.

Tagasi üles