/nginx/o/2012/08/07/1258504t1h6f07.jpg)
Paljud inimesed lasevad end suvel puukidega levivate haiguste vastu vaktsineerida, kuid tekkinud on tarneprobleem lastele mõeldud vaktsiiniga.
Puukide levitava haigusepuukentsefaliidi vastu on võimalik end kaitsta kaitsesüstimisega, puukborrelioosi vastu vaktsiin aga puudub. Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laiuse sõnul on hetkel lastevaktsiinis tarneauk, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».
Laius rääkis, et täiskasvanutele mõeldud puukentsefaliidi vastane vaktsiin on praegu vabalt kättesaadav ning lastele mõeldud vaktsiin on apteekides veel kättesaadav, ent hulgimüügi tasandil otsa lõppenud.
Laiuse sõnul on tegemist tootmisprobleemidega, ja kuigi ravimiamet saaks olukorda lahendada lubades võõrkeelsete pakenditega vaktsiinid Eesti ravimiturule, siis praegu seda vajadust pole, kuna apteekides on vaktsiin siiski kättesaadav.