T, 5.12.2023

Kuumalaine pole hooldushaiglais patsientide arvu suurendanud

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Haigekassas kindlustatud eakate eest tasub Haigekassa kuni 60 hooldusravihaiglas veedetud ravipäeva eest.
Haigekassas kindlustatud eakate eest tasub Haigekassa kuni 60 hooldusravihaiglas veedetud ravipäeva eest. Foto: Raigo Pajula /Postimees

Ehkki kuumuse ajal ägenevad kroonilised haigused, mis võivad eakatel tekitada ootamatu vajaduse hooldusravihaigla koha järele, pole kuumalaine Tallinna ja Tartu hooldushaiglates ja keskhaiglate hooldusravi osakondades patsientide arvu suurendanud.

«Ei, eakaid patsiente kuumalaine tõttu tavapärasest rohkem haiglates ei ole. Ei Lääne-Tallinna Keskhaigla ega Ida-Tallinna Keskhaigla pole meie poole selles küsimuses pöördunud,» kinnitas Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja Ene Tomberg.

«Täiesti tavaline olukord on, päevi kestev kuumus pole meie patsientide arvu suurendanud,» kinnitas ka EELK Tallinna Diakooniahaigla juhataja Jelena Leibur.

«Ei oska öelda, et patsiente tavapärasest rohkem praegu oleks avaldanud soovi haiglasse pääseda. Töötame nagu ikka: järjekorrad on kaks-kolm nädalat, ülirasketel patsientidel kuni kolm päeva,» kinnitas TÜ Kliinikumi hooldusravi osakonna juhataja Kristina Oja.

«Meil kohti on ja võtame Villa Benita järel- ja hooldusravihaiglasse patsiente vastu väga operatiivselt, ka samal päeval, mõnetunnise etteteatamisega. Võtame vastu erineva raskusastmega, ka väga raskes seisundis  patsiente,» rääkis Villa Benita arst Alar Kukk.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles