«Registrist nähtuvalt osales lihthankes sihtasutus Poliitikauuringute Keskus PRAXIS, Tartu ülikool ja AS Pricewaterhouse Coopers Advisors, kellest kaks esimest esitasid pakkumuse. Kuna kaks lihthankes osalenud isikut jõudsid määratud tähtajaks pakkumuse esitada, ei ole põhjust pidada pakkumuste esitamise tähtaega ebamõistlikult lühikeseks, mille määramisel ei oleks hankija arvestatud konkreetse hankelepingu mahu ja keerukusega,» edastas Haavala ministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna selgituse.
Väitele, et kaheksa kuud ei ole kõnealuse projekti puhul piisav aeg, vastas Vask, et see on mõistlik aeg, sest hanke eesmärgiks on luua kvaliteedisüsteemi terviklahendus, sidudes kokku juba olemasolevad osad, tervishoiusüsteemis käimasolevad arengud ja töötada välja lahendused juba teadaolevate konkreetsete puuduvate lülide osas.
«Hanke esimese etapi tööd on seotud apteegiteenuse kvaliteediga. Nende tööde valmimine on seotud apteekrite asutamispiirangu eelnõuga, mida riigikogu menetleb selle aasta sügisel.» Hanke esimese etapi tööde tähtaeg oli Vase sõnul ka üheks põhjuseks, miks pikemat pakkumuste esitamise tähtaega ei olnud võimalik anda.
«Kogu hanke objektiks oleva töö valmimine 2015. a märtsis annab meile võimaluse kvaliteedisüsteemi rakendamise sisulise töö alustamiseks 2015. aasta teisel poolaastal ja 2016. aastal, sest siis saame töö tulemusi kasutada sisendina struktuurfondide ja riigieelarveliste rahade planeerimisel. Töö hilisema valmimise korral lükkub sisutegevustega alustamine edasi terve eelarveaasta võrra,» selgitas ta.
Ministeerium: meile on oluline töö teostaja pädevus
Samuti ütles Vask, et ministeeriumi jaoks ei ole oluline hankes osaleva koostööpartneri suurus, vaid see, et tal oleks olemas kõik vajalikud pädevused tööde teostamiseks ja et tööd valmiksid tähtaegselt.