Varasemad uuringud on näidanud õnneliku abielu positiivset mõju tervisele, üks neis näitas näiteks konkreetselt, et õnnelik abielu või paarisuhe võib vähendada südame-veresoonkonna haiguste riski. Teise uuringu järgi sõltub aga abieluõnn sellest, kui rahulikuks suudavad naised peretülide ajal jääda, kirjutab Medical News Today.
Ajakirjas Journal of Marriage and Family avaldatud uuringu raames analüüsisid Rutgersi professor Deborah Carr ja Michigani ülikooli proffesor Vicki Freedman ühte 2009. aastal läbi viidud uuringut, et hinnata vanemas eas täiskasvanute abielu kvaliteeti ja õnne.
«Ma arvan, et asi on selles, et kui naine on abieluga rahul, kipub ta oma mehe jaoks palju rohkem tegema, millel on positiivne mõju viimase elule,» ütles professor Carr.
Ta lisas, et kuna mehed räägivad oma suhtest tavaliselt vähem, ei pruugi nende rahulolematus naistele üle kanduda.
Teadlaste sõnul erineb nende uuring varasematest selle poolest, et keskendub mõlema osapoole isiklikele tunnetele abielu suhtes, et hinnata, kuidas need mõjutavad nende psühholoogilist heaolu.
Nad võtsid vaatluse alla 394 paari andmed, kus vähemalt üks osapool oli 60-aastane või vanem. Keskmiselt olid uuringusse kaasatud paarid abielus olnud 39 aastat.
Professor Carr ja Freedman esitasid osalejatele küsimusi selle kohta, kas partner hindab neid, vaidleb nendega, mõistab nende tundeid või ärritab neid. Samuti pidid nii mehed kui naised pidama päevikut selle kohta, kui õnnelikud nad olid olnud eelneva 24 tunni jooksul, kui käisid poodlemas, tegid koduseid toimetusi või vaatasid telerit.