Boorhapet kasutatakse eranditult välispidiselt haavade puhastamiseks, raviks ja töötlemiseks. Keemilised omadused ja ka soodne hind on teinud boorhappest üsna levinud antiseptiku. Kõige sagedamini kasutatakse boorhapet 0,5-5-protsendilise piirituslahusena. Sellega töödeldakse näiteks tervet nahka põletushaava ümber, lahusega immutatud vatt pannakse kõrvavalu puhul kõrva, samuti aitab lahus kuiva ja kestendava naha ja mädalööbe puhul.
Kui prantsuse keemik Jean-Baptiste Dumas avastas boorhappe antiseptilised omadused, kasutati desinfitseerimiseks peamiselt karboolhapet. Erinevalt viimasest ei ärritanud boorhape haavu, ei määrinud pesu ega eritanud ebameeldivat lõhna. Seetõttu hakati toona levinud antiseptikute asemel, nagu vesinikperoksiid, kaaliumpermanganaat ja furatsiliin, üha sagedamini kasutama boorhapet. Ent kõik kaasaegsed meditsiiniteatmikud viitavad boorhappe madalale mikroobivastasele toimele. Ning efektiivsuse poolest ületavad kaaliumpermanganaat ja furatsiliin boorhapet kümnetes kordades.
Boorhape on oma olemuselt maitsetu ja värvitu pulber, mis ei ärrita nahka. Just see andiski talle kahjutu aine kuulsuse. Kuid toksikoloogid liigitavad boori rakumürkide hulka.
Ja vaid see, et see hape peaaegu ei lagune inimorganismis, teeb ta suhteliselt kahjutuks. Ent mingi osa sellest siiski laguneb.
Meditsiiniteaduste doktori Valentin Prozorovski sõnul on surmavaks doosiks 5-20 grammi. Nii suur vahemik on tingitud sellest, et boorhape väljub neerudest pea muutumatul kujul. Kui neerud töötavad hästi, siis saab mürgistuse kergelt üle elatud. Kui halvasti, siis on inimest päästa keeruline. Seetõttu ei tohi haigete neerudega boorhapet tarvitada ei lapsed ega täiskasvanud. Kõige ohtlikum on boorhape imikute puhul, kuna neerud ei saa neil veel sellega hakkama, vanuse kasvades mürgituse risk langeb. Eriti ohtlik on boorhape loote arengule. Isegi ühekordse mittetoksilise annuse puhul võivad lootel toimuda patoloogilised muutused.