Gripp hakkas tänavu varem murdma

Grippi haigestunust vajavad haiglaravi just vanemaealised.

FOTO: SCANPIX

Haiglate andmetel on kinnitatud juba kaks A-grippi haigestumist, eelmise hooaja esimesed grippi haigestumised kinnitati alles detsembri lõpus.

Oktoobris algas gripi ja teiste ülemiste hingamisteede viirusnakkuste leviku hooaeg, teatab terviseamet. Arstide poole on sel kuul pöördunud üle 7000 inimese.

Enim haigestuvad kuni nelja-aastased lapsed. Maakondade lõikes nakatunute arvu osas suuri erinevusi ei ole.

Kuigi gripihooaeg on haigestunute arvu osas alanud tavapäraselt, on haiglate andmetel kinnitatud juba kaks A-grippi haigestumist 65 ja vanemaealiste inimeste seas. Eelmise hooaja esimesed grippi haigestumised said laboratoorse kinnituse alles detsembri lõpus.

Parima kaitse gripi vastu annab vaktsineerimine. Kindlasti peaksid vaktsineerimise võimalusele mõtlema kõik vanemaealised ja krooniliste haigustega või muul põhjusel gripi suhtes riskirühmadesse kuuluvad inimesed. Vaktsineerida saab oma perearsti juures.

Varasemate aastate kogemustele tuginedes võib öelda, et grippi haigestuvad enam lapsed, kuid haiglaravi vajavad just vanemaealised. Eelmise hooaja hospitaliseerimise sageduse näitajad kinnitasid, et vanemaealiste haigestunute seas oli hospitaliseerimine 23 korda kõrgem laste hospitaliseerimise sagedusest.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli Euroopa Liidus grippi haigestumise intensiivsus kõikjal hooaja algusele omaselt madalal tasemel.

Tagasi üles