Kruuse tahab luua riiklikku hambaraviprogrammi

Marina Lohk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hambaarsti patsient. Foto on illustreeriv.
Hambaarsti patsient. Foto on illustreeriv. Foto: Sille Annuk

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus arutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ettepanekut luua riiklik hambaraviprogramm, mis hõlmab nii ennetust, hüvitist abivajajatele kui pensionäride hambaravi. Programm peaks jõustuma 1. jaanuarist 2016.

«15 protsenti Eesti inimestest ei ravi oma hambaid, üheks oluliseks põhjuseks on kindlasti hambaraviteenuste kõrge hind. Samas on teada, et hammaste tervis avaldab tuntavat mõju inimese üldisele tervislikule seisundile. Seetõttu teeb Reformierakond ettepaneku luua riiklik hambaraviprogramm, mis hõlmaks nii ennetust, hüvitist abivajajatele kui pensionäride hambaravi,»  ütles Kruuse.

Reformierakonna ettepaneku kohaselt saavad pensionärid kasutada 256-eurost proteeside hüvitist ka hambaraviks ning seda kolme aasta jooksul. 

Kruuse sõnul peab Reformierakond oluliseks toetada enim just neid inimesi, kes riigi tuge rohkem vajavad. «Plaanime luua hambaravihüvitise tööealistest inimestest abivajavatele vähemalt 100 euro ulatuses aastas.»

«Ühe olulise osana tahame muuta ennetustegevust hambaravis senisest tõhusamaks. Vaatamata sellele, et kuni 19. eluaastani on hambaravi riigi poolt kaetud, ei jõua noored hambaarsti juurde regulaarsesse kontrolli. Regulaarne hambaarsti külastus aitaks kindlasti ennetada mitmeid hilisemaid hammastega tekkida võivaid probleeme. Samuti on oluline, et hambaarstidelt hakkaks patsientide info liikuma tervise infosüsteemi, nii tekib kogu valdkonnast märksa parem ülevaade,» lausus Kruuse. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles