«Kui ma Tartu haiglasse läksin, hakati ikkagi mind uurima - ma sain teada, et mul on luude hõrenemine, et mul on D-vitamiini vaegus, et mul on rauapuudus. Ma sain ise kaasa aidata sellele, et ravi kuidagi positiivselt edasi kulgeks, aga Tallinnas on nagu konveiermeetod - seal ei küsita midagi, seal on rops-rops, operatsioonid käivad,» rääkis Inga Täär.
«Röntgenipildi peal näidati mulle seda luude metalliallergiat, kuidas metall oli luu ümbert ära söönud kõik.» Ta lisas, et PERHis ei suhelnud tema arstid omavahel.
Täär oli valmis oma lugu rääkima, et hoiatada teisi panema tähele kõike, mis nendega tehakse. «Sest mina usaldasin meditsiini pimesi, läksin kõigele rõõmsalt vastu, aga näete, nii pika aja peale ei ole midagi korda saanud,» rääkis ta.
Inga Tääri tütar Aire Mitendorfi sõnul peab keegi võtma vastutuse selliste juhtumite eest.
«Ma saan, et rasked haigused võivad olla keerulised, aga tegemist on käeluumurruga ja tegemist on pealiskaudsusega. Selle luudehõrenemisega seoses - ema oli ju 55-aastane, kui see juhtus, see tunduks loogiline ilma, et oleks arstiteaduskonna lõpetanud, et olgu, üks operatsioon ebaõnnestub, ma veel saan aru, et teine ka, aga viies ja ilma uuringuteta?! See tundub, see tundub pealiskaudsus,» rääkis Mitendorf.
Tähelepanuväärne on, et PERH taotles kohtuasja kinniseks kuulutamist, patsient seevastu tahab avalikku kohtupidamist.
Hagid haiglate vastu on niigi haruldased, aga see juhtum seda tavatum, et kõik algas esmapilgul lihtsana näivast käeluumurrust, kuid sellest kujunes kuus aastat kestnud painaja, kus tehtud 14 operatsiooni. Ehkki kõik nõustuvad, et Tääri kannatused olid ebanormaalsed, siis keegi otsest süüd ei tunnista.
«Pealtnägija» andmetel kaalutakse sotsiaalministeeriumis uut ja põhimõtteliselt üsna erinevat ravikahjude hüvitamise süsteemi, mis oleks kohtuväline ja mittesüüline - ehk kui patsient kaebab, siis ei otsita enam konkreetset süüdlast, mis seni käis praktikas kohtus, vaid vaadatakse, kas negatiivset tagajärge oleks saanud ära hoida.