Eesmärk: täielik üleminek digiregistratuurile ja e-saatekirjale kolme aastaga

Digiregistratuur

FOTO: Kuvatõmmis

Haigekassa tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku, et digiregistratuuri arendus- ja projektijuhtimise roll antaks neile üle, kuna selle täieliku kasutuselevõtuni loodetakse jõuda kahe-kolme aastaga.

Haigekassa tõi välja, et tervise infosüsteemi andmekogul tuginevat e-saatekirjade ja digiregistratuuri süsteemi on aastate jooksul arendatud ja eraldi tervishoiuteenusena on käivitatud e-konsultatsioon. Siiski kasutatakse e-saatekirju ja e-konsultatsiooni siiani väga vähe, kirjutab Meditsiiniuudised.

Haigekassa hinnangul on täielik üleminek e-saatekirjade süsteemile ja digiregistratuuri arendamine  riikliku ravikindlustuse jaoks kriitilise tähtsusega küsimus, mis aitab tagada ravi piirkondliku võrdse kättesaadavuse ja ravikindlustusraha otstarbeka kasutamise.

E-Tervise Sihtasutus (ETSA) nõukogu otsustas mullu septembrikuisel koosolekul, et digiregistratuur, e-konsultatsioon ja e-saatekiri liidetakse administratiivses mõttes üheks projektiks. Projekti administreerimise eest vastutavaks määrati haigekassa. Projekti arendatakse edasi haigekassa ja E-tervise sihtasutuse koostöös.

Digiregistratuuri igapäevane administreerimine ja haldus jääb E-Tervise sihtasutusele ning arendus- ja projektijuhtimise roll antakse üle haigekassale.