Apteekide pidamisõigus võib minna proviisorite kätte

FOTO: SCANPIX

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas, et üldapteegid peavad vähemalt 51-protsendilise osalusega kuuluma proviisoritele. 

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas erakorralisel istungil, et ühele või mitmele proviisorile peab kuuluma vähemalt 51-protsendiline osalus üldapteegis. Üleminekuajaks proviisorite omandis olevatele apteekidele on kaheksa aastat.

Samuti otsustas komisjon, et suure nõudlusega piirkonnas ehk 4000 või enama elanikuga asulas võib ühele proviisorile kuuluda kuni neli üldapteeki. Maapiirkonnas ehk väikese nõudlusega piirkonnas apteekide arvule piiranguid ei kehtestata.

«Komisjoni otsus tähendab, et uusi üldapteeke saavad asutada ainult proviisorid. Kui linnas võivad nad asutada kuni neli üldapteeki, siis maal piiranguid ei tehta. Omandipiirangu kehtestamisega viiakse apteegikorraldus üle tervishoiupõhimõtetele ning apteegiteenus seotakse tõhusamalt esmatasandi tervishoiusüsteemiga,» ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

«Proviisorite omandipõhise apteegikorraldusega minnakse patsiendikesksemale ja väärtuspõhisemale teenusele. Sellega peaks põhiseaduslike printsiipide, rahvatervise kaitse ja ettevõtlusvabaduse vastandumine saama optimaalse lahenduse,»ütles sotsiaalkomisjoni-poolne eelnõu ettekandja Aare Heinvee.

Ta lisas, et eelnõu peaks vastu võtma veel selle Riigikogu koosseisuga.

Sotsiaalministeerium töötab apteekide omandipiirangu regulatsiooni välja 9. veebruaril toimuvaks sotsiaalkomisjoni istungiks, lähtudes komisjoni otsustest. 

Sotsiaalkomisjon otsustas saata ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu (782 SE) Riigikogu täiskokku teisele lugemisele 12. veebruaril.

Populaarne

Tagasi üles