N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vähiravifond «Kingitud elu» kogus aastaga suure summa

Piret Lakson
, reporter
Facebook
Comments
Hille Tänavsuu Vähiravifondi «Kingitud elu» pressikonverents.
Hille Tänavsuu Vähiravifondi «Kingitud elu» pressikonverents. Foto: Heiki Rebane / BNS

Hille Tänavsuu vähiravifond «Kingitud elu» on aastaga saanud annetusi üle 306 000 euro ning toetanud 11 abivajajat.

Abisaanud on vanuses 20-77, elavad Eesti eri paigus, pooled neist on eestlased, pooled vene rahvusest. Kõik nad jäid oma ravis ühel hetkel haigekassa ukse taha. Nende ravi tunnistati «mittekulutõhusaks».

Fond aitas soetada haigekassa rahastuseta ravimeid kokku 75 000 euro väärtuses. Fondi abil said patsiendid kätte kaheksa erinevat tüüpi kasvajatele mõeldud moodsat ravimit, neist kõige kallim maksaks patsiendile apteegis ligi 10 000 eurot kuus.

«Ühe aastaga täistuuridel käivitunud fond on positiivselt üllatanud meid kõiki. Siduda Eesti ühiskonda võitlusse oma inimeste elude eest on suur eesõigus ja vastutus. Tänu fondi doonoritele oleme suutnud aidata kõiki, kes on fondi poole abi saamiseks pöördunud ning nõukogu kriteeriumitele vastanud,» rääkis vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu.

Kahe patsiendi ravi rahastamise, kellest üks vajas ravimit Zytiga ja teine ravimit Avastin, võttis haigekassa fondilt üle. «See on suur võit nii patsientide kui ka fondi jaoks,» lisas Tänavsuu.

Vähiravifondil on üle tuhande annetaja. Neist ligi paarsada toetavad fondi jõukohase panusega iga kuu (mõni ühe euroga, mõni 100 euroga). Mitu inimest on lasknud oma sünnipäevakülalistel kingituse asemel fondi annetada või tähistanud spontaanse annetusega mõnda muud olulist eluhetke.

Fondi asutaja ja nõukogu liikme Janek Mäggi sõnul on Eestis heategevus viimastel aastatel muutunud väga populaarseks. «Me tahame üksteist aidata, olla hoolivad ka nende suhtes, kes ei ole meie jaoks lähedased, kuid vajavad abi. «Kingitud Elu» on eriline just seetõttu, et see teema puudutab tuhandeid inimesi üle Eesti. Me mõistame, et elu on väärtuslik mitte ainult meile endile vaid ka kõigile meie lähedastele ning ühiskonnale tervikuna. Seda ei tohi asjata kaotada,» rääkis ta.

«Vähiraviga tegeleva arstina ja tegelikult ka lihtsalt Eesti ühiskonna liikmena on mul väga hea meel, et vähihaigete ravi peab oluliseks nii palju inimesi, kes oma toetusega fondile ja ka oma töös fondi raames seda näidanud on,» ütles fondi nõukogu liige, onkoloog dr Peeter Padrik.

Fond jätkab aktiivselt annetuste kogumist ka erinevatel üritustel, kontsertidel, kaubanduskeskustes jm. Vähihaigeid saab «Kingitud elu» fondi kaudu toetada nii annetustelefonidele helistades, krediitkaardi, pangakaardi kui ka Paypaliga.

Vähiravifondi loomise idee sündis ajakirjanik Hille Tänavsuu raviloost. Ta võitles seitse aastat raske vähihaigusega ning sai toetajate abiga 5400 eurot kuus maksnud vähiravimi. Ravim kinkis Hille Tänavsuule aasta täisväärtuslikku elulisa. Sellest arenes välja soov aidata teisi sarnases olukorras abivajajaid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles