Seadus käsib purjus inimese alkoholita jätta

FOTO: SCANPIX

Mullu avalikus kohas alkoholi joomise lubamise üle vaieldes jäi enamikul märkamata pisikene seadusemuudatus, mis keelab joobetunnustega inimesele napsi müümise. Tüütu norimisena näiv muudatus võib tegelikult päästa nii mõnegi inimelu.

Tellijale

Kui üldiselt eeldatakse, et inimene teab ja saab aru, mida ta teeb, siis vägijooki pruukides saabub ühel hetkel piir, kus alkoholi mõjul väheneb enesekontroll oluliselt ja inimene ise ei taju enam ümbritsevat ega oma seisundit adekvaatselt. Sealhulgas ei pruugi ta mõista, et ta joove on juba selline, et enda ohutuse ja tervena kojujõudmise huvides oleks mõistlik mitte enam edasi juua.

«Seepärast ongi seadusega alkoholimüüjatele pandud kohustus oma klientide ohutuse kaitseks mitte müüa alkoholi edasi neile, kes väliste tunnuste alusel on juba joobes ja pole ise enam päris adekvaatsed otsuseid vastu võtma. Ehk alkoholimüüjal ei ole vaid õigus alkoholi müüa, vaid ka vastutus oma kliendi ees ja kohustus juba joobes inimesele müük lõpetada,» selgitas Tervise Arengu Instituudi juht Maris Jesse.

Populaarne

Tagasi üles