Meie partnerid projektis on Oslo seksuaalvägivalla keskusest Norras, kus on kolmkümmend aastat sellised meeskonnad tegutsenud. Meie mõistes EMO juures on üksus, mis koosneb kriisinõustajast, arstist, õest. Samuti on kiirelt kättesaadav tasuta juriidiline nõustaja. Eesmärk on liikuda sarnases suunas ka Eestis, et nii pea, kui vägivalla ohver pöördub, saab ta kohe esmase psühholoogilise kriisinõustamise EMO juures.
Need nõustajad Oslos teenindavad ka teisi patsiente, mitte ainult vägivalla ohvreid. Üsna ruttu korraldatakse kohtumeditsiiniliste tõendite kogumine ja vigastuste korrektne kirjeldamine, samuti vajaminev meditsiiniline diagnostika ja abi. Seda teevad seksuaalvägivalla meeskondade arstid koos õdedega.
Ohver kutsutakse tagasi aktiivsesse rehabilitatsiooni, kus temaga kolme kuu jooksul kohtutakse korduvalt. Seesama nõustaja, arst ja õde töötavad temaga psühholoogiliselt, samas toimub ka meditsiiniline jälgimine. Kui kujuneb posttraumaatiline stressisündroom või mingi muu teise spetsialisti abi vajav olukord, siis rehabilitatsiooni käigus seda märgatakse ja ta suunatakse abi saamiseks edasi. Oslos on väga kõrge osalusprotsent – 60 protsenti neist, kes pöördusid esmase abi saamiseks, lähevad ka rehabilitatsiooni.
Eesmärk on, et kannatanul ei tekiks pikaajalisi kroonilisi seisundeid, vaid ta saab oma eluga edasi minna.»
Part rääkis, et projekti käigus tahetakse jõuda nii kaugele, et Tallinnas ja Tartus tekiks esmase abistamise meeskonnad seksuaalvägivalla ohvritele. Edaspidi võiksid need tema sõnul olla ka näiteks Pärnus ja Ida-Virumaal, et oleks neli kompetentsikeskust.