Apteekrid: apteegiteenus peaks kuuluma tervishoiuteenuste hulka

Stinne Loo
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Apteekrite sõnul ei loeta apteegiteenust tervishoiuteenuste hulka, mistõttu peetakse apteeke lihtsalt rohupoeks.

«Kuigi Eestis on proviisor alates eelmise aasta juunist tervishoiutöötaja, ei loeta meil apteegiteenust endiselt tervishoiuteenuste hulka kuuluvaks. Kahjuks tekitab see olukorra, kus apteeke peetakse lihtsalt rohupoeks mitte aga tervishoiuasutuseks,» ütles Eesti Farmaatsia Seltsi president proviisor Jaak Koppel.

Ta selgitas, et ravimid vajavad tavaliste kaupadega võrreldes hoopis erinevat lähenemist, sest nende vale kasutamine või kasutamata jätmine põhjustab ohtu patsiendi tervisele.

«Apteeker on muutunud ravimitekesksest spetsialistist patsiendikesksemaks. Suurt väärtust lisavad siin erinevad lisateenused, mida apteegid järjest enam pakuvad. Arstide suur koormatus ja elanikkonna vananemine esitab ka apteekidele uued väljakutsed,» rääkis Koppel.

Nädalavahetusel Pärnus toimunud farmaatsiakonverentsil BaltPharm Forum 2015 arutasid Eesti, Läti ja Leedu apteekrid apteegiteenuste ja nende kvaliteediga seonduvaid teemasid ning valdkonna murekohti. Konverentsil tõdeti, et apteegil on oluline roll rahvatervise parandamisel, haiguste ennetamisel ja ohjamisel ning inimese tervist ohustavate tegurite leevendamisel.

Konverentsil osales 170 apteekrit Eestist, Lätist ja Leedust. Konverentsi korraldas Eesti Farmaatsia Selts, mis on vanim ja suurim proviisoreid ja farmatseute ühendav kutseorganisatsioon Eestis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles