Kallis ravim tõmbab ligi

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sotsiaalministeerium põhjendab krõbeda hinnaga originaalravimite väljaarvamist soodusravimite seast sellega, et on olemas sama toimeainega odavaimaid geneerilisi ravimeid. Pildil olevale laialt kasutatavale südamerohule on Südalinna apteegis pakkuda kuus odavamat alternatiivi.
Sotsiaalministeerium põhjendab krõbeda hinnaga originaalravimite väljaarvamist soodusravimite seast sellega, et on olemas sama toimeainega odavaimaid geneerilisi ravimeid. Pildil olevale laialt kasutatavale südamerohule on Südalinna apteegis pakkuda kuus odavamat alternatiivi. Foto: Sander Ilvest

Eestis eelistatakse kallemaid ravimeid odavamatele ja nüüd on sotsiaalministeerium leidnud võimaluse, kuidas mõjutada ravimifirmasid hindu alandama.

Sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna juhataja Dagmar Rüütli sõnul näib süvenevat tendents, et just odavamad ravimid ei jää Eesti turule pidama, sest neid ei taheta. «Tuleb uus odavam geneeriline ravim turule, lisame ravimi soodusravimite loetellu, alandame piirhinda, aga mõne aja pärast tunnistab firma, et kuna ravimit ei osteta piisavalt, ei ole ta huvitatud Eestis selle edasi müümisest,» rääkis ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles