L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kolm naist saavad 17 500 eurot vähiraviks

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Ravimid
Ravimid Foto: SCANPIX

Hille Tänavsuu Vähiravifondi «Kingitud elu» nõukogu kiitis viimase nädala jooksul heaks kolme naise vähiravi toetamise kogusummas 17 500 eurot.

«Toetus tähendab mulle kõike. Elu. Lootust. Üks suur kivi langes südamelt,» räägib 55-aastane Haapsalu naine, kellele vähiravifond saab annetajate abiga võimaldada vähiravimi Erbitux (cetuximab), mida toodab farmaatsiafirma Merck. Fond toetab naist 6350 euroga.

Naisel on teismeline poeg, kaks täiskasvanud tütart ja kuus lapselast, kelles üks kahekuune. Seitsmes lapselaps sünnib lähiajal. «Olen liiga noor, et ära minna ja jätta oma laps hooleta,» sõnab ta. Naine igatseb, et kõik tema järeltulijad saaksid veel võimaluse vanaema tundma õppida.

«Olen saanud seni päris karmi ravi ja miski pole aidanud. On olnud ka loobumise mõtteid, surma mõtteid. Nüüd on mul väga suur lootus. Ja tahan edastada suured-suured tänusõnad kõikidele fondi toetajate,» lisab soolekasvajaga võitlev naine.

Ühtlasi jätkab vähiravifond ka 77-aastase vene rahvusest naise toetamist võitluses kilpnäärmekasvajaga. Fond aitas naisel tänavu jaanuaris kätte saada Bayeri ravimi Nexavar (sorafenib), toetades teda ligi 3000 euroga. Kuna ravi toimib hästi, võimaldab fond talle nüüd sama suure toetuse abil jätkukuuri.

Kolmas värskelt abi saanud patsient on 73-aastane jämesoolekasvajaga naine, kellel fond aitas soetada Amgeni ravimi Vectibix (panitumumab). Tema ravikuur maksab üle 11000 euro. Patsiendil endal oli võimalik oma ravisse panustada ligi 3500 eurot.

«Näeme viimastel kuudel abivajajate arvu suurenemist, mis paneb fondile suurema vastutuse aga annab ka võimaluse suuremale arvule inimestele uut lootust ja elu kinkida,» ütles vähiravifondi «Kingitud elu» juhataja Toivo Tänavsuu.

«Seni oleme saanud toetada kõiki patsiente, kes meie poole on abi saamiseks pöördunud ja fondi toetuspõhimõtetele vastanud. Et kindlustada selle stsenaariumi jätkumine, kutsun kõiki eestimaalasi üles annetusega meie fondi toetama. Väike panus meie igaühe poolt võrdub elu suurima kingitusega abivajajatele, kelle tagasiside on piiritu tänu.»

Sel nädalal korraldab vähiravifond üleriigilised heategevustalgud, kus igal inimesel on võimalik kellelegi elu kinkida kahel moel: tehes jõukohase annetuse fondi pangakontole või külastades laupäeval 9. mail mõnda Apotheka apteeki, kus ligi 200 vabatahtlikku annetusi koguvad.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond «Kingitud Elu» on asutatud 5. veebruaril 2014 Hille ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi poolt. Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei kompenseeri. Raha tuleb sihtasutusele tehtud annetustest.

Fondi nõukokku, mis otsustab kas ja keda toetatakse, kuuluvad onkoloogid dr Peeter Padrik, dr Hele Everaus, dr Kristiina Ojamaa, dr Kadri Putnik ja tervise arengu instituudi direktor Maris Jesse, näitleja ja psühholoog Rita Rätsepp ja suhtekorraldaja Janek Mäggi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles