Mulle ei meeldinud enam inimene, kes mulle peeglist vastu vaatas. Asi jõudis selleni, et endokrinoloog ütles, et mul on valida, kas saleneda ja edasi elada või lõpetada ratastoolis, saada infarkt, insult, diabeet vm riskigrupile tüüpiline haigus.»
Katrin on viinud ennast kurssi meditsiinilise ja psühholoogilise kirjandusega ning paljude toitumis- ja tervisealaste seisukohtadega. Häda oli aga selles, et teadmiste omandamine on üks, nende rakendamine hoopis teine asi.
Ta leppis endokrinoloogiga kokku, et kui ei suuda aasta jooksul – just nii pikk on maovähenduslõikuse ootejärjekord – toitumise ja trenniga kaalu kontrolli alla saada, tuleb lõikus. Tütrele ta ometi nii radikaalset lahendust ei soovinud. Iga operatsioon kätkeb endas suurt terviseriski ning Anni jaoks pidi olema teine tee. Samal ajal ilmus dr Einbergi artikkel.
Tütar Ann: «Muutustele tuleb avatud olla!»
Ann ütleb, et olnud pontsakas alates ajast, kui ennast mäletab. Koolis ei ole teda väljanägemise pärast kiusatud, lasteaias aga küll. Üks ülekaalu põhjus on liikumise puudus ja ebatervislik toit. Ta tunnistab emotsioonidepõhist näksimist, millega alailma võidelda tuleb. Praeguseks püüab ta maitsemeeli muuta ja harjuda köögiviljadega, näiteks on ta avastanud, et porgandikotletid on üllatavalt head. Muutustele tuleb avatud olla: kui kaalikas ei maitse, ei tähenda see veel seda, et kaalikast häid toite valmistada ei saa!
Retsepte otsib ta Toidutare nutitelefoni äpist, aga ka USA ja Inglismaa päritolu äppidest, mille puudus on paraku, et kõiki toiduaineid pole Eestis saadagi. Ning kui retsept ei ole teab mis salendav, siis isevalmistatud toit on igal juhul parem sellest, mida poest saab hankida.