Apteekrid toetasid haruldaste haigustega lapsi 3000 euroga

Siiri Liiva
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tartu Uusapteek annetas Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile 3000 eurot, mis suunatakse haruldaste haigustega lastele vajalike ravimite ja hooldusvahendite soetamiseks.

Tartu proviisoritele kuuluv kolme apteeki ja kahte haruapteeki haldav ettevõte on samas summas annetuse teinud lastefondile igal aastal juba 6 aastat järjest, teatab fond.

«Näeme oma igapäevatöös sageli, kes on kõige suuremad abivajajad ning püüme pakkuda omapoolset professionaalset abi ja võimaluste piires ka toetust. Paljud teemad, nagu laste diabeet on meile erialaselt hästi tuttavad,» selgitab Tartu Uusapteek juhatuse liige, proviisor Kalle Kurvits.

Lastefondi arendusjuhi Eveli Ilvese sõnul on fond läbi aegade toetanud ja toetab ka praegu paljusid haruldaste haigustega lapsi, kelle ravi või ravimid on kallid ning peredele sageli üle jõu käivad.

«Tihtilugu pole sellised ravimid haigekassa soodusnimekirjas ning pered on väga keerulises olukorras. Seetõttu oleme seadnud enda üheks prioriteediks just haruldaste haigustega laste toetamise, tehes seda sealjuures võimalikult kiirelt ja paindlikult, mis on selliste haiguste puhul väga oluline,» räägib ta.

«Haruldaste haiguste teema teadvustamine meie ühiskonnas on veel üsna vähene ning seetõttu igasugune asjaajamine riiklikul tasandil ka kahjuks üsna aeganõudev. On äärmiselt positiivne, kui leidub häid inimesi, kes just seda valdkonda soovivad toetada,» lisab Ilves.

Lastefond toetas eelmise aasta jooksul 30 haruldase haigusega last ligi 120 000 euroga. Lisaks on abistatud paljusid sügava või raske puudega lapsi, kellest suur osa põeb samuti haruldast haigust, kuid kelle täpsetele tervisliku seisukorra kirjeldustele puudub Lastefondil ligipääs.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles