E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida

Triin Ärm
, reporter
Facebook
Comments
Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini õde Kaire Tsäro näitab ette, kuidas õigesti kasutada põletusgeeli – sellega ei tohi koonerdada ning geeli ei ole vaja laiali hõõruda.
Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini õde Kaire Tsäro näitab ette, kuidas õigesti kasutada põletusgeeli – sellega ei tohi koonerdada ning geeli ei ole vaja laiali hõõruda. Foto: Kristjan Teedema

Varem kiirabis töötanud ning praegu Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini õena leiba teeniv Kaire Tsäro tõdes, et sageli juhtuvad suvised õnnetused lastega vanemate tähelepanematuse tõttu.

«90–95 protsenti lastega toimunud õnnetustest juhtub täiskasvanu või lapsevanema tähelepanematuse tõttu, see kraabib kõige rohkem hinge,» rääkis Tsäro.

Naist hämmastab ka, kuidas vanemad süüdistavad õnnetuses lapse mõtlematust. «Tihti näeme, et laps nutab ja lapsevanem ütleb talle – ära karju, ole viisakas, ja küsid siis traumapunktis, et mis teil juhtus – laps tõmbas kohvi kaela. Aga kelle kohv see oli?» rääkis Tsäro.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles