E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Milline alkohol laastab enim figuuri?

Marian Võsumets
Facebook
Comments
Kange suhkrurikas alkohol mõjub kaalule kõige hullemini.
Kange suhkrurikas alkohol mõjub kaalule kõige hullemini. Foto: Luca Santilli

Alkohoolsete jookide kalorisisaldus on šokeerivalt suur.

Kui veini- ja õllejoomisest saab suviste tegevuste lahutamatu osa, pole ime, kui see kehakaalus tunda annab, teatab yle.fi. Puhkuse ajal ollakse niigi rahulikuma elustiiliga, mistõttu pole mõistlik kulutamata energiale alkoholiga lisa tuua.

Enamus energiast pärineb alkoholist endast: mida kangem jook, seda rohkem kaloreid. Erinevad kokteililisandid tähendavad ka suuremat suhkrukogust, lisaks on magusate veinide ja siidrite suhkrusisaldus kuivematest palju kõrgem.

Õlle puhul on tegemist teravilja süsivesikutega, mis on energiarikkad ka siis, kui suhkrut pole juurde lisatud. Tõeline kaloripomm on punš ja boolid, mis sisaldavad erinevaid alkohole, gaseeritud suhkrujooke ja mahlu. Seega mida kangem alkohol ja rohkem suhkrut, seda enam laastab jook figuuri.

Kui üks suhkrukuubik sisaldab 10 kilokalorit, siis näiteks kaks klaasi veini sisaldab juba 350 kcal, mis on võrdne 35 suhkrukuubikuga. Sama kogus koolajooki või mahla teeks 27 suhkrukuubikut.

Pool liitrit keskmise kangusega õlut sisaldab umbes 225 kilokalorit, mis on võrdne 22,5 suhkrutükiga ning siider ja karastusjoogid veidi vähem ehk 20 suhkrukuubikut. Energia- ja spordijookide kalorisisaldus ulatub 75-st kuni 240 kilokalorini. Sama kehtib magustatud vee kohta, mille pool liitrit sisaldab kuni 125 kilokalorit.

Lisaks kaalutõusule põhjustab alkohol stressi ja mõjutab käitumist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles