K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Analüütik: tervishoiuteenuste parandamiseks peab makse tõstma

BNS
Facebook
Comments
Praxise töö- ja sotsiaalpoliitika vanemanalüütik Andres Võrk
Praxise töö- ja sotsiaalpoliitika vanemanalüütik Andres Võrk Foto: Peeter Langovits

Poliitikauuringute keskuse Praxis vanemanalüütik Andres Võrk ütles täna Nordea kontserdimajas toimunud Balti Kirurgide Assotsiatsiooni konverentsil, et tervishoiuteenuste paremaks finantseerimiseks tuleks laiendada maksubaasi.

Võrk tõi välja, et senine ainult makstavatel maksudel põhinev tervishoiusüsteem ei ole jätkusuutlik, tuleks kaaluda ka tulumaksu tõstmist ja erinevate pahede suuremat maksustamist, mille riik suunaks edasi haigekassale.

Samas märkis Võrk, et häid lahendusi on Eesti jaoks vähe. «Me oleme väike ja vananev rahvas, lisaks suhteliselt vaesed. Need kolm tegurit limiteerivad meie valikuid,» ütles Võrk.

Eesti haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross rõhutas konverentsil, et Eesti riik kulutab tervishoiuteenustele ligi kolm korda vähem kui Euroopa Liidus keskmiselt. Ta pakkus välja, et tervishoiusüsteemi finantseerimiseks tuleks tõsta valitsuse eraldisi, lisaks võtta dividendide pealt sotsiaalmaksu ning maksustada rohkem pahesid.

«Samas olen ma veendumusel, et me ei pea praegust süsteemi radikaalselt muutma, vaid edasi arendama,» ütles Ross.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles