Kuidas teha ise juukselakki?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ise juukselaki tegemiseks on vaja sidrunit, vett, piiritust ja pihustiga pudelit.

FOTO: SCANPIX

Kes ei soovi oma tervist soengut tehes rikkuda, peaks valima kas mõne ökopoodides müüdava juukselaki või selle ise tegema. Pealegi on see keskkonda säästvam ning odavam.


Paljud meist on kuulnud, et juukselakid on tervisele kahjulikud, aga mil moel, seda enamasti ei osata välja tuua. Peamine probleem, millega me silmitsi seisame, on VOC-ühendid, mida juukselakid sisaldavad. VOC-ühendid on lenduvad orgaanilised ühendid, mis satuvad inimorganismi peamiselt hingamisteede kaudu, kirjutas säästva eluviisi portaal bioneer.ee.

Põhilised sümptomid, mida VOC-ühendid tekitavad on ärritav toime silmadele ja hingamisteedele. Mõningaid VOC-ühendeid on seostatud vähki haigestumistega. Neid ühendeid leidub lisaks juukselakkidele ka latekstihendites, põrandaliimis, mööblis, põrandavahas, puhastusvahendites, värvides ja süütevedelikus.

Kuulsaim VOC-ühend on metaan, mis on ka tuntud, kui aktiivne kasvuhooneefekti põhjustav gaas. Eriti palju satub meie organismi kahjulikke ühendeid, kui me kasutame aerosool-juukselakke. Viimane muudab juukselaki koostise kergemini lenduvaks ning me hingame kemikaaliderikast õhku kindlapeale sisse. Pump-pihustiga juukselakid on meie hingamisteede suhtes sõbralikumad.

Kuidas teha ise juukselakki?

Koostisained:
1 tükeldatud sidrun
2 kl keevat vett
1 sl piiritust

Valage kuum vesi tükeldatud sidrunile. Laske vedelikul jahtuda. Valage leotis pihustiga pudelisse. Lisage supilusikatäis piiritust ja te saate koduse juukselaki, mida võib kasutada kahe nädala jooksul.

Populaarne

Tagasi üles