Jürgen Ligi: alkopoliitika ei saa olla tootja süüdistamine, kui ise karske polda

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Haridus- ja teaduseminister Jürgen Ligi kritiseerib Facebooki vahendusel tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski lähenemist alkoholipoliitika karmistamisele.

«Oleks jutt tubakast, saaksin paremini aru – tolles on rohkem sõltuvust ja tapvat saasta ilma reaalse kokkuleppeta tootja ja kannataja vahel,» kirjutas haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi täna hommikul vastusena tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski eileõhtusele Facebooki selgitusele, miks ta on võtnud ette alkoholipoliitika karmistamise. «Alko puhul nii ühepoolset suhet pole, enamik tarbimist on vabatahtlik, keskmisena suurevõitu, ent meil ja karmilt piiravas Soomes ühesugune,» lisas Ligi oma kommentaaris.

Haridus- ja teadusministri sõnul ei saa alkopoliitika olla tootja süüdistamine, kui ise karske polda ja raha kasseeritakse. «Ta peab kujundama hoiakuid, keskenduma riskigruppidele ega pea uusi kaubamärke salastades garanteerima turgu vanadele,» selgitas Ligi, lisades, et pole ju haiguse puhangut, mis peaks tingima poliitikapuhangu. «Pigem on kultuur settinud kuhugi, kus täpsetele valikutele keskenduda teame,» sõnas ta, märkides, et kirvest on soovimatuid kõrvalmõjusid rohkem kui tarbimise vähenemist. «Minu pakkumine oleks vältida nii paha ja tuntud alko kampaanialikku demoniseerimist kui uute, veel sagedamini veel mõnusamalt pilves olemise viiside idealiseerimist,» käis haridus- ja teadusminister välja.

Eile õhtul kirjutas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski oma Facebooki lehel, et vaatamata ajakirjanduses levinud pealkirjadele ei sõdi ta alkoholi vastu, vaid Eesti inimeste parema tervise ja kainema, vägivallatu ühiskonna eest. «Ma mõistan alkoholitootjaid oma erihuvi eest seismisel, ent olen kindlal veendumusel, et alkoholitootjate majanduslikud huvid ei kaalu kuidagi üles Eesti inimeste tervist,» märkis Ossinovski, lisades, et sektor, mis teenib kasumit Eesti inimeste tapmise pealt, peab seda mõistma.

Populaarne

Tagasi üles