Eile selgusid parim hooldustöötaja ja elustaja

Elustamine.

FOTO: SCANPIX.

Eile toimus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis esmakordselt vabariiklik hooldustöötajate kutsemeistrivõistlus. Parimaks hooldustöötajaks ja ühtlasi parimaks elustajaks krooniti Elle Kangur Valgamaa kutseõppekeskusest.

Üldarvestuses sai teise koha anatoomia tundmisega silma paistnud Aime Kallikorm Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist ning kolmanda koha Kristina Tjutnikova Tallinna Pedagoogilisest Seminarist. Kokku oli osalejaid 12.

Esimese ülesandena oli võistlejatel vaja lahendada anatoomiaalaseid teadmisi nõudev test, teiseks tuli näidata praktilist elustamisoskust nuku peal ning kolmandaks ülesandeks tuli aidata voodis lamav haige ratastooli.

Võitja Elle Kangur tunnistas, et ta pabistas palju ja tagantjärele tundub, et nii mõndagi ülesannet oleks saanud veel paremini sooritada.

Žürii hindas ülesannete täitmisel korrektsust, kiirust ja suhtlemisoskust. Žüriiliikmeteks olid õendusjuht Liilia Leius Ida-Tallinna Keskhaiglast, kutseandmise koordinaator Mare-Maia Kraav Tallinna Sotsiaaltöö Keskusest, hooldaja Ingrid Savi Kaiu hooldekodust ning Anna-Maija Ruhanen Helsingi sotsiaal- ja tervishoiukoolist.

Žürii esinaise Liilia Leiuse sõnul said kõik õpilased võistlusülesannete täitmisega suurepäraselt hakkama. «Veidi võiks veel harjutada elustamisvõtteid ning anatoomiat õppida. Kõige paremini saite hakkama hooldustööga, kuid ka siin saab veel paremini toimida. Ennast tuleb hoida, ainult siis saab teisi aidata, kui ise terve ja tugev oled,» andis Leius võistlejaile tagasisidet.

SA Innove korraldatud võistlus oli mõeldud Eesti kutseõppeasutuste hooldustöötaja eriala õppuritele. Lisaks õpitud kutseoskuste näitamisele oli võistluse eesmärgiks tõsta valdkonna kutsehariduse mainet.  Kutsemeistrivõistlusi korraldatakse koostöös erinevate kutsekoolide ja erialaliitudega ning võistluste toimumist Eestis toetab Euroopa Sotsiaalfond ja Haridus- ja Teadusministeerium.

Populaarne

Tagasi üles