N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Johnson&Johnson kehatoodete ohtlikkus oli laim

Marian Võsumets
Facebook
Comments
Tuntud kaubamärgi tooted ei ole siiski ohtlikud
Tuntud kaubamärgi tooted ei ole siiski ohtlikud Foto: Sille Annuk

Terviseameti andmetel ei vasta tõele oktoobri alguses meedias levinud teated justkui sisaldaks selle firma lastešampoonid vähitekitajaid.

Amet analüüsis Eestis müügil olevaid firma Johnson&Johnson beebidele mõeldud hooldusvahendeid ja kinnitab, et ükski analüüsiks võetud toodetest ei sisaldanud aineid nimetusega Dioaxane  ja Quaternurm 15. 

Oktoobri alguses kirjutasid mitmed Eesti online portaalid algallikale Feelhealthylife.com viidates, et Johnson&Johnson beebišampoonid sisaldavad kahte vähkitekitavat ainet.

«Neist üks, Quaternium 15 vabastab formaldehüüdi, mis on teada-tuntud kantserogeen. Selle aurud ärritavad silmi, nahka ja hingamisteid ning põhjustavad leukeemiat. Ja teine 1,4 Dioxane, mis on tõenäoline kantserogeen», kirjutati portaalides.

Terviseamet võttis kontrolliks järgmised Eestis turustatavad tooted: Carefree intiimpesugeel, Johnson's Baby shampoon, Johnson's Baby shampoon pusade vastu, Neutrogena shampoon T/Gel ravitoimeline, Johnson's Baby vannivaht bedtime, Johnson's Baby vannivaht & dushigeel, Johnson's Baby dushigeel Softwash, Johnson's Baby dushigeel Top to Toe, Johnson's Baby beebikreem Extracare niisutav ja Neutrogena kehakreem.

Terviseameti kontroll ja toodete analüüs näitas, et kõikide nimetatud toodete märgistus ning kvantitatiivne ja kvalitatiivne koostis vastasid nõuetele.  Artiklites mainitud aineid Eestis müügil olevad tooted ei sisalda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles