T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uue perearstikeskuse ehitamine saarele sõltub toetusest

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Väljakirjutamise keelamisega ennetatakse ravimi kuritarvitamist.
Väljakirjutamise keelamisega ennetatakse ravimi kuritarvitamist. Foto: SCANPIX

Kuressaare bussijaama taha uut perearstikeskust ehitada soovivate tohtrite sõnul sõltub keskuse ehitamine Euroopa Liidult toetuse saamisest.

«Oleme tegelenud uue keskuse plaaniga juba terve aasta,» ütles dr Kerli Jaagosild OÜ-st Kuressaare Perearstikeskus, lisades, et uus keskus tuleks nüüdisaegsetele ruuminõuetele vastav, vahendab Saarte Hääl. Praegu Kuressaares Kastani tänaval spaa Saaremaa Valss hoones töötavad perearstid soovivad uue perearstikeskuse ehitada bussijaama taga asuvale tühjale krundile Tallinna tänava ääres.

Kerli Jaagosilla sõnul sõltub see, kas uue tervisekeskuse projekt teoks saab, suures osas Euroopa Liidu esmatasandi tervisekeskuste kaasajastamise projekti rahastusest. «Haigekassa poolne esmatasandi rahastamine sellist suurt projekti läbi viia ei võimalda,» tõdes arst. Küll aga jääb ta keskuse ligikaudse maksumuse osas esialgu vastuse võlgu: «Projekt on alles lapsekingades, samuti ei ole veel täiesti kindel asukoht.»

Refereeritud artiklit saab täismahus lugeda Saarte Häälest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles