T, 28.11.2023

Jõulutunnel 2015 kogus üle 300 000 euro

Heilika Leinus
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
ETV heategevusprogrammi «Jõulutunnel» 2015 saatejuhid olid Urmas Vaino ja Liisu Lass.
ETV heategevusprogrammi «Jõulutunnel» 2015 saatejuhid olid Urmas Vaino ja Liisu Lass. Foto: Ülo Josing/ERR

ETV heategevusprogramm «Jõulutunnel» kogus tänavu mobiilse naha- ja eesnäärmevähi varajase diagnoosimise kabineti soetamiseks 312 628 eurot.

Annetada sai kuu aja jooksul ning 2, 5 ja 25 euro suuruste annetustena laekus saate annetustelefonidele 299 244 eurot. Annetuse võis kanda ka MTÜ Vähiliit arveldusarvele ja sinna kogunes firmadelt, fondilt FoRevo ning eraisikutelt kokku 13 384,05 eurot.  

«Jõulutunneli» abil kogutud raha eest ostetakse mobiilne dermatoloogilise diagnostika kabinet, mis hakkab sõitma mööda Eestimaad, et kiirendada inimeste õigeaegset jõudmist nahaarsti juurde.

Mobiilse diagnostikakabineti funktsionaalsus võimaldab seal ka kontrollida eesnääret ja avastada vähk võimalikult varakult. Seal saab olema ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks ja digitaalne dermatoskoop ning spetsiaalsed luubid nahauuringuteks.

Põhja-Eesti regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja Vahur Valvere selgitas, et raha vähiravi ennetuskabineti ostmiseks on vaja koguda seetõttu, et vajalikku aparatuuri ei soeta mitte riik, vaid see kohustus on pandud haiglate õlule.

Ostud rahastatakse Valvere sõnul läbi haigekassa teenuste hinnakirja, kus  praegu sellist vähi varase diagnostikakabineti teenust ei ole. «Me loodame, et kui teenus on inimestele väga hästi kättesaadav, siis tulevad nad kontrolli ja nii jõutakse haigusele võimalikult vara jälile,» ütles Valvere. «Kogutud raha eest saame kindlalt hakata tellima uuringute jaoks maksimaalselt head aparatuuri.»

«Jõulutunneli» partneriks oli MTÜ Eesti Vähiliit, kuid buss koos liikuva diagnostikakabinetiga läheb Tartu Ülikooli kliinikumi käsutusse. Mobiilne kabinet peaks olema komplekteeritud ja logistika paigas juuli lõpus. Esimene väljasõit toimub plaanide kohaselt augusti alguses.

«Jõulutunnel» oli tänavu ETV eetris 16. korda ja esmakordselt eetris venekeelses kanalis ETV+. «Kogutud toetuste summa ja teleprojekti vaatajate arv näitab väga selgelt, et venekeelsed inimesed on valmis ja tahavad aktiivselt meie ühiskonna heaolusse panustada,» rääkis  ETV+ peatoimetaja Darja Saar. «Jõulutunnel» näitas tema sõnul, et seda laadi ühist algatust oli ammu vaja. «Olen selle tulemuse üle väga uhke.»

Esmakordselt oli võimalus teha oma annetus ka firmadel. MTÜ Vähiliit kontole laekus firmadelt ja eraisikutelt kokku 6384,05 eurot. MTÜ FoRevo annetas vähiliidule sama kabineti soetamiseks 7000 eurot.

Firmadest annetasid kabineti soetamiseks Wris reisibüroo, Plastiktoos OÜ, Linchpin Media OÜ, MK Audit OÜ, Sigma Raamatupidamine OÜ, Tani Mets OÜ, KTS Lahendused OÜ, Trapped OÜ, AP Accountant OÜ, CAD4wood OÜ, Finantsraport OÜ ja OÜ Erand 913.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles