Täna alustavad 18 Ida-Tallinna keskhaigla hooldustöötajat töökohapõhist kutseõpet Tallinna tervishoiu kõrgkoolis.
Haiglad vajavad kutseoskustega hooldajaid
Hooldustöötajate töökohapõhise tasemeõppe tellimist tingib haiglate suur vajadus kutseoskustega hooldustöötajate järele, teatas Tallinna tervishoiu kõrgkool.
Haiglad pööravad järjest rohkem tähelepanu hooldustöö kvaliteedi tõstmisele. «Kuigi riiklik prognoos hooldustöötajate vajaduse kohta puudub, on haiglate ja teiste tervishoiuasutuste huvi kutsetunnistusega hooldustöötajate vastu suur ja seepärast tellitakse töökohapõhist õpet neile hooldustöötajatele, kellel veel kutsetunnistust ei ole,» rääkis Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektor Ülle Ernits. Ta lisas, et olemasolevate töötajate koolitamine tõstab küll kvaliteeti, kuid tööjõuvajadust siiski ei kata.
Ernits rääkis, et Tallinna tervishoiu Kõrgkoolis lõpetab aastas hooldustöö eriala keskmiselt 50 inimest ja lõpuaktuse ajaks on enamik neist juba tööle võetud.
Töökohapõhist õpet rahastatakse ELi sotsiaalfondi rahadest. Õppekava nominaalne õppeaeg on kaks aastat ja õpingute üldmaht 120 Eesti kutsehariduse ainepunkti. Õppekava lõpetamisel omistatakse lõpetajale kutseõppe tasemeõppe õpingute lõpetamist tõendav lõputunnistus ja viis aastat kehtiv neljanda taseme kutsetunnistus.
«Hea hooldustöö on patsiendi jaoks hindamatu väärtusega, tõsi küll, hooldustöötaja roll tervishoius ei ole veel piisavalt väärtustatud. Sageli leiavad tee hooldustööni just empaatilised keskealised inimesed, kes on varem töötanud mõnel teisel alal ja otsustavad eriala vahetada ja kes inimeste aitamises uue kutsumuse leiavad,» rääkis Ülle Ernits.
Hooldustöötaja kutseõppesse on oodatud kõik keskhariduse või vastava kvalifikatsiooniga inimesed, töökohapõhisesse kutseõppesse ka põhihariduse või vastava kvalifikatsiooniga inimesed, kes juba töötavad hooldaja või hooldustöötajana.
Juunis toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli vastuvõtt hooldustöötaja erialale eestikeelsesse õppesse Tallinnas ning venekeelsesse gruppi Kohtla-Järvel.