Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Tervisekuud aitavad tööandjal alluvate eest hoolt kanda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Heilika Leinus
Copy
Jaanuari teema on vigastuste vältimine.
Jaanuari teema on vigastuste vältimine. Foto: Marina Pushkar

Sellest aastast alustab Tervise Arengu Instituut tervisekuude traditsiooni, mis on mõeldud abiks tööandjatele tervist toetavate tegevuste elluviimiseks.

Tervisekalendris on üheksa kuud jaotatud erinevate terviseteemade vahel. Teemade jaotus lähtub aastarütmi terviseriskide, tervisetähtpäevade ja traditsiooniliste kampaaniate toimumise ajast, teatas Tervise Arengu Instituut. Nii on jaanuari teemaks vigastuste ennetamine, fookusega libedal kukkumistel. Veebruari teemaks  on vähiennetus, märtsis pööratakse tähelepanu sõltuvustele ja aprillis südametervisele. 

Tervisekuul osalemise ulatuse ja viisid saab iga organisatsioon ise valida. «Selleks võib olla töötajate põhjalikum teavitus, neile aktiivse osalemise võimaluste pakkumine, uute oskuste õpetamine, heade kogemuste jagamine või muu tervist toetav tegevus,» selgitas Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Külli Luuk.

Tervise Arengu Instituut pakub igal kuul temaatilisi materjale ja teavet. «Lisaks tutvustavad igal teemakuul koostööpartnerid töökoha terviseedenduse võrgustiku liikmete seast oma teadmisi ja kogemusi vastavate teemade käsitlemisel organisatsioonides,» lausus Luuk.

Jaanuari teemaks on  vigastuste ennetamine, täpsemalt on fookuses kukkumised libedal pinnal.  Kukkumisega seotud tööõnnetused toovad igal aastal kaasa suure tervisekao. Nii  registreeriti 2015. aastal  Tööinspektsiooni poolt kukkumisi 890 korral, neist samal tasapinnal 577. Kukkumised leiavad sageli aset kiirustamisel või halbade asjaolude kokkulangemisel, kuid paljusid neist oleks võimalik ära hoida.

Teemakuude materjalidega on võimalik tutvuda Terviseinfo portaalis.

Töökoha terviseedenduse võrgustik Eestis on tegutsenud kümme aastat. Võrgustikku kuulub praegu 236 asutust ja ettevõtet ning see hõlmab ligemale igat kümnendat tööhõives osalejat.

Tagasi üles