Elva perekodu vaegnägijatest lapsed saavad lastefondi toel endale prillid

Prillid

FOTO: SCANPIX

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond aitab järgmise aasta jooksul soetada prillid kolmeteistkümnele Elva perekodu lapsele, keda toetatakse kokku 950 euroga.

«Neile lastele on nägemisabivahendite kättesaadavus äärmiselt oluline, et nii kodu-, kooli- kui ka avalikus keskkonnas toime tulla,» rääkis Elva perekodu sotsiaaltöötaja Madli Põldoja, lisades, et neist lastest mõne nägemine on nii kahjustunud, et ta vajab liiklemisel ja igapäevaste toimingute juures pidevat abi.

Lastefondi toetustaotluste juht Eveli Ilves peab väga oluliseks, et lapsed, kes prille vajavad, kindlasti need ka saaksid ning et nende muretsemine ei jääks vahendite puudumise taha. «Prillide soetamine on tänapäeval üsna kallis ning tihtilugu vajavad lapsed prillide väljavahetamist palju sagedamini kui täiskasvanud,» sõnas Eveli Ilves.

Perekodu laste prillidele kulub aasta jooksul 1055 eurot, millest 90 protsenti ehk 950 eurot katab tänavu Lastefond ning kümme protsenti jääb perekodu omaosaluseks. Elva perekodus elab 33 last. Lastefond on perekodu ja seal kasvavaid lapsi toetanud alates 2015. aasta algusest aidates möödunudaastase kampaania «Katkised hinged» raames katta laste sõidukulud eriarstide juurde.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga.

Populaarne

Tagasi üles