Riik hakkab noori arste Ida-Virumaale suunama

Narva haigla

FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Sotsiaalministeerium töötab praegu välja meetmeid, et soodustada arstide Ida-Virumaale tööle tulemist, muu hulgas on kavas kohustada residente töötama Ida-Virumaa haiglates.

«Arutame praegu võimalust muuta arstitudengite residentuur Ida-Virumaal osaliselt kohustuslikuks,» rääkis töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovski esmaspäeval riigikogus Ida-Virumaa meditsiiniga seotud küsimustele vastates, selgitades, et ministeerium tahab, et kõik, kes õpivad Tartu ülikoolis arstiks, veedaksid mingi osa oma residentuuri ajast Ida-Virumaal, vahendab Põhjarannik.

Ossinovski sõnul enamik residente praegu Ida-Virumaad residentuuri sihtkohana vabatahtlikult endale ei vali ja Ida-Viru keskhaiglal ning Narva haiglal on suuri raskusi, et kaasata noori spetsialiste. «Ma arvan, et siin oleks mõistlik mingi motivatsioonimeede juurde tekitada, et need noored residendid mõnda aega Ida-Virumaal käiksid,» põhjendas minister.

Sellest, kuidas see suunamine käima hakkab, ei osanud Ossinovski veel täpsemalt rääkida, tähendades, et hetkel on idee veel alles algusfaasis.

Refereeritud artiklit saab täismahus lugeda Põhjarannikust.

Populaarne