Püüa vähendada aega, mil veedad selliseid ahvatlusi täis keskkonnas. Tee enne poodi toidu järele minekut nimekiri ja võta sinna, kus pakutakse kõrge kalorsusega toitu, kaasa tervislikumad snäkid. See aitab vältida tahtevastast söömist.
Kui söömisele meelitavat keskkonda ei ole võimalik vältida, siis tuleb ahvatlusele vastu panna. Seda on kõige parem teha koostöös toitumisnõustaja või psühholoogiga, kuid abi võib olla ka järgmistest nippidest:
1. Tuleta endale meelde, et sinu keha ei valitse mitte need, kes sind sööma ahvatlevad, vaid sina ise.
2. Pööra ahvatlevale toidule selg.
3. Mõtle, missugused võiksid olla söömisele alternatiivsed tegevused. Kui tunned, et tahad kangesti ahvatlusele järgi anda, siis võta näiteks lonks vett, jaluta natuke ringi, kontrolli telefonist sõnumeid või jaluta toidule vastupidises suunas.
4. Tuleta endale oma suuremat eesmärki meelde. Kui tahad kaalus alla võtta, tuleb ka vastavalt käituda.
5. Võid ennast ka rahaga premeerida. Pane näiteks iga kord, kui õnnestus ahvatlevast söömisest loobuda, purki üks dollar. Kui koos on piisavalt raha, siis osta selle eest midagi, mida juba tükk aega soovinud oled.
1. Hinda oma toidu kvaliteeti. Eestis sobib selleks näiteks toitumisprogramm NutriData.
2. Kavanda, mida nädala jooksul sööd ja jood. Kirjuta sisseostude nimekiri ja osta tavapärasest rohkem puu- ja juurvilju.
3. Vaheta suured taldrikud ja tassid väikeste vastu.
4. Tee endale eesmärgiks, et pool taldrikust oleks kaetud juurviljade ja salatiga, üks neljandik valke (nt kana, kala, kaunviljad) ja üks neljandik teravilju või tärkliserikkaid juurvilju (nt kartulid, oad, mais).
5. Muuda oma keskkonda, selleks et vältida pidevat ahvatlust süüa.
6. Muuda nende kohtade arv, kus lubad endal süüa ja juua, võimalikult väikeseks.
7. Hoia toit vaateväljast eemal.
8. Eemalda töökohalt kõik toiduga seotud asjad.
9. Kavanda oma igapäevane jalutusteekond nii, et sinna ei jääks kiiröögikohti ja toiduautomaate.
10. Lindista telesaated ja jäta reklaami vaatamine vahele.