Möödunud aastal töötas MRT treiler erinevates maakondades kokku 252 tööpäeval, millest 20 protsenti tööajast said abi Lääne-Virumaa patsiendid Rakvere haigla juures ning 22 protsenti Lõuna-Eesti patsientidest Võru ja Valga haiglate juures.
Hinnanguliselt 17 protsenti MRT uuringute mahust teostati Viljandi Haigla patsientidele ja 15 protsenti Ida-Virumaa patsientidele Narvas. Lisaks said MRT uuringutest abi Saaremaa, Läänemaa ja Rapla ning Paide inimesed.
Kõige enam viibis mammograafiatreiler möödunud aastal Lääne-Virumaal (40 protsenti ajast) ja Raplamaal (20 protsenti) ning Saaremaal (18 protsenti). Lisaks teostati sadu uuringuid ka Läänemaal, Hiiumaal ning Keilas.
Mammograaf ASi juhatuse liikme sõnul tasub uuringutreilerites patsientidele teostatud uuringute eest üldjuhul maakonnahaigla, kellel on uuringute finantseerimiseks leping ka haigekassaga.
Selleks, et tagada jätkuvalt sujuv ja ka optimaalne uuringutreilerite liikumine üle Eesti, vahetati 2016. aasta alguses välja ka uuringutreilereid vedav veoauto, mis on nüüd Eesti erinevate maakondade vahel liigeldes ka varasemast enam äratuntav.
«Mammograafia ja MRT treilereid sõidutab alates jaanuari lõpust uus, moodne ja ökonoomne Volvo veduk, mis on vastavalt uuringukeskuste tunnusvärvile roosa. Roosa just seetõttu, et see värv tähistab mõistmist, hoolitsemist ja suurendab usku tulevikku – just see on ka uuringubusside eesmärk,» tõi Raudsepp esile.