N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teatrikülalised annetasid lastefondile veerand tunniga ligi 1000 eurot

Merike Teder
, reporter
Teatrikülalised annetasid lastefondile veerand tunniga ligi 1000 eurot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Foto: SCANPIX

Tartü ülikooli kliinikumi lastefond tähistas eile haruldaste haiguste päeva erinevate annetuste kogumise aktsioonidega. Muuhulgas pakuti annetamisvõimalust Vanemuise teatri külastajatele, kes aitasid 15-minutilise vaheajaga kokku saada 955 eurot.

Lastefondi vabatahtlikud olid Vanemuise teatris annetusi kogumas muusikali «Ooperifantoom» õhtuse etenduse vaheajal, teatas lastefond. Aktsiooni eesmärgiks oli juhtida teatrikülaliste tähelepanu haruldaste haigustega laste väljakutsetele ning pakkuda võimalust anda nende toetuseks oma panus.

«Olime meeldivalt üllatunud, kui abivalmid ja helded on inimesed hoolimata sellest, et ollakse kohale tulnud hoopis teisel eesmärgil kui annetama,» ütles lastefondi arendus- ja projektijuht Anniki Inno. «Võtsime juba alguses tagasihoidliku hoiaku ja ootasime annetajatepoolset aktiivsust. Ning meil ei tulnudki muud teha, sest inimesed leidsid ise meieni tee. Ka massi keskel teatrimelus,» peab ta aktsiooni igati õnnestunuks.

Eile kogus fond haruldaste haigustega laste toetuseks annetusi ka mündikaardi ladumistega Tartu kaubamajas ja Tallinnas Ülemiste keskuses. Nende aktsioonide tulemused on veel selgumisel. 

Lastefond toetab hetkel igakuiselt 12 haruldase haigusega last kokku 3592 euroga kuus (rohkem kui 43 000 euroga aastas). Nende seas on nii lapsi, kelle haiguse esinemissagedus on 1:2000 kui ka neid, kelle haigust esineb vaid ühel miljonist. 

Rahvusvaheline haruldaste haiguste päev on tegelikult täna - haruldasel kuupäeval, 29. veebruaril. Päev koondab tähelepanu keskmesse need 6-8 protsenti rahvastikust, kes põevad harva esinevaid, raskeid ja enamasti kroonilise kuluga tõbesid ning selle eesmärgiks on teadvustada haruldaste haiguste olemasolu ja nende mõju põdejatele.

Märksõnad
Tagasi üles