Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Nägemishäirega inimeste arv on hüppeliselt kasvanud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lühinägelikkust saab korrigeerida kontaktläätsedega. | FOTO: Ants Liigus/Pärnu Postimees

Hiljuti avaldatud andmete järgi on 108 miljonil inimesel nägemishäire, mida oleks võimalik korrigeerida.

Nägemishäiretega inimeste arv kasvab meeletu kiirusega, kirjutatakse USA optomeetria akadeemia ajakirja. Ajakirja Optometry and Vision Science märtsikuu väljaandes avaldatud uuringu kohaselt kannatab kogu maailmas 108 miljonit inimest sellise nägemishäire all, mida on võimalik korrigeerida. 101 miljonil inimesel on keskmine või raske nägemishäire, milleks loetakse näiteks lühi- ja kaugnägelikkus. Seitse miljonit inimest on pimedad.

Uurijad analüüsisid ligikaudu 250 uuringut, mis olid tehtud 1990.–2010. aastal, et selgitada välja, kui paljudel inimestel on korrigeeritav nägemishäire. Selgus, et sellel ajal kasvas nägemishäirete arv 15 protsenti ja nende tõttu pimedaks jäänud inimeste arv kaheksa protsenti.

«Esimesel kohal on nägemishäiretest valguse fokusseerimisega seotud häired ja teisel kohal pimedus,» ütles uuringu juhtiv autor, Lõuna-Aafrikas asuva Brien Holdeni nägemisinstituudi uurija Kovin Naidoo. Teadlaste andmetel on korrigeeritav nägemishäire ühel inimesel 90-st.

Teadlaste hinnangul on nägemishäirete kasv seotud nii maailma rahvastiku kasvu kui ka inimeste üha pikema elueaga. Maailma rahvastik kasvas uuritud perioodil ligikaudu 30 protsenti.

Tagasi üles