Lugejate muresid on nõus kommenteerima perearst Lembi Põlder, kes töötab ka ise EMOs arstina.
Esimene lugu – valveperearst
Ühel õhtu tekkis vöötohatis rinnale. Selle diagnoosimiseks ega retseptiravi määramiseks pole vaja eriarsti, tavaline perearst teeb töö viie minutiga ära. Aga mida hiljem ravi alustad, seda rohkem vaevusi on. Helistasin tuttavale lapsehoolduspuhkusel olnud perearstile, kes kinnitas samuti, et ära hommikuni oota, mine kohe EMOsse retsepti saama. Ma oleks hea meelega olnud nõus 25€ või kasvõi 2x25€ maksma, et oma lihtsa aga kiireloomulise hädaga valve-perearstile saada, siis apteeki joosta ja ülejäänud aeg see õhtu hoopis perega veeta. Ja EMOs töötav arst oleks saanud tegeleda patsientidega, kes tõesti antud eriarsti vajasid.
Teine lugu – kas kannatada või mitte
Mul oli eelmine aasta selline kurguvalu, et miski kodustest vahenditest ei aidanud. Algas reedel. Perearstile minekuks ei näinud põhjust, küll läheb üle. Laupäeval-pühapäeval olin valu pärast teo- ja kõnevõimetu. Esmaspäeval läksin ikka perearstile, kõva angiin ja antibiootikumid. Ilmselt oleks siiski võinud nädalavahetusel EMOsse minna, selmet põrgupiina kannatada. Nii et neid valusid on erinevaid. Aga ei pahandaks ka, kui ma seal käimise eest oleks pidanud 25 eurot maksma.
Kolmas lugu – nuttes koju
Põdesin möödunud kevadel grippi. Mõnda aega pärast haiguse möödumist hakkas rinnus torkima. Helistasin perearstile ja sain vastuvõtuaja, ooteajaks 13 päeva. Ei saanud aga rahu ja pöördusin mõned päevad hiljem EMOsse. Selgitasin oma muret. Küsiti, kas praegu ka on valud. Ütlesin, et ei, hetkel mitte. Vastati, et mõttekam oleks sel juhul perearsti juurde minna. Mina seepeale, et aeg on kirjas, aga alles pooleteise nädala pärast. Öeldi, et noh, võite ju ootama jääda, aga vähem kui kuue tunniga ei pääse. Olin külmast vastuvõtust nii rabatud, et läksin nuttes koju.