Munitsipaalarstide juht: EMOsse peaks tööpäeval pääsema vaid saatekirjaga (10)

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Küllike Rooväli / Postimees

Tallinna munitsipaalperearsti keskuse juhataja Kristel Amjärve sõnul võiks edaspidi haiglad vastu võtta vaid perearsti saatekirjaga tulijaid või siis kiirabiga toodud patsiente.

Mitmes Tallinna perearstikeskuses peaks teie hinnangul olema puhkepäeviti ja  õhtuti perearsti valvevastuvõtt?

Perearstide vastuvõtt võib olla organiseeritud EMO osakonnas üldarsti vastuvõtuna, siis on kasutatav EMO keskuse programm. Mitmes EMOs peaks ka praegu olema üldarsti vastuvõtt sel moel korraldatud. Perearstikeskuste programm on patsientuuripõhine ja kindel perearstikeskus saab teenindada vaid oma patsiente.

Kui kaua oli munitsipaalperearstikeskuses valvearst ja miks te sellest loobusite?

Tallinna munitsipaalperearstikeskuse valvetelefon töötab tööpäeviti kl 18-22 ja laupäeviti ning pühadel kl 10-16 ning asutus on avatud Nõmme- ja Haabersti Tervisekeskuste lahtiolekuaegadel.

Mis tingimustel oleks munitsipaalperearstikeskus taas valmis taastama valvearsti teenuse puhkepäeviti ja väljaspool tööaega?

Seaduste ja finantseeringu muutustel, lisatööjõu leidmisel.

Mis on teie hinnangul põhipõhjus, miks inimesed lähevad EMOsse, mitte ei pöördu perearsti poole?

Perearstikeskuste tööaegadel EMOsse pöördumine üldmeditsiiniliste probleemidega ei ole mõistlik ja võimalik, et inimesed hindavad oma tervislikku seisundit raskemaks.

Kuidas saaks teie nägemuse kohaselt lahendada EMOde ülekoormuse probleemi?

EMO vastuvõtule pääseb perearstikeskuste lahtiolekul perearsti saatekirja alusel või kiirabiga.

Kommentaarid (10)
Copy
Tagasi üles