Väike poiss peab igal nädalal arsti juurde sõitma

Heilika Leinus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Arsti juures käimine on väikese Stepani arenguks väga oluline.
Arsti juures käimine on väikese Stepani arenguks väga oluline. Foto: Tartu ülkooli kliinikumi lastefond

Kaheksa-aastasel Stepanil on diagnoositud psühhomotoorse arengu mahajäämus, mistõttu ta ei kõnni iseseisvalt ega räägi. Poisil puuduvad ka enesehindamisoskused.

Stepani arengutase on enam kui aasta võrra ealisest madalam, teatas lastefond. Poisi arenguks on väga vajalik, et ta saaks iga kuu 20 kilomeetri kaugusel asuva füsioteraapiasse ja logopeedi juures käia. Tema vanemad on aga töövõimetud ja elavad pensionist, mistõttu ei ole neil endal võimalik lapse sõidukulusid maksta. Seepärast otsustaski perele abikäe ulatada Tartu ülikooli kliinikumi lastefond, kes katab esialgu poole aasta jooksul Stepani raviga seotud sõidukulud igakuiselt 85 euro ulatuses.

Lastefondi toetustaotluste juht Eveli Ilves tunneb suurt heameelt, et Stepan on fondini jõudnud. «Sellise diagnoosiga laste jaoks on äärmiselt oluline füsioteraapias ja logopeedi juures käimise regulaarsus. Vaid nii on sellel ka tulemusi. Lastefondil on väga hea meel, et tänu tublidele vanematele on Stepan juba seni saanud endale vajalikku abi ning et lastefondi annetajate toel on see ka edaspidi võimalik,» räägib ta.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles