Perekondlikku ajalugu ja muid faktoreid arvesse võtmata selgus, et üle 60-aastastel meestel, kellel oli pikem nimetissõrm, oli tõenäosus eesnäärmevähki haigestuda keskmiselt kolmandiku võrra väiksem. Nooremate meeste näitaja oli veelgi parem – keskmiselt oli haigestumisrisk 87 protsenti väiksem.
Siiski on lõplike järelduste tegemiseks vaja edasisi uuringuid, kuid avastus annab parema pildi sellest, kuidas eesnäärmevähi areng algab ning teadmise, et testosteroonil võib olla haiguse arengus oluline roll.
25 aasta jooksul läbi viidud enam kui 6000 mehe (vanuses 45-68 aastat) uurimine näitas, et haarde tugevus oli parimaks ennustajaks, kui hästi neil õnnestub hilisemas elus füüsilise puude tekkimist vältida. Kõige nõrgema haardega meestel tekkis puue kaks korda suurema tõenäosusega kui tugevaima haardega meestel.
Teise eraldi toimunud vanemate inimeste uuringu käigus leiti, et nii meestel kui naistel oli tugev haare korrelatsioonis pikema elueaga. Samas ei ole korrelatsioon veel põhjuslikkus.
Pikima eluea tagab uuringu põhjal siiski korralik toitumine, regulaarne sportimine ning ebatervislikest eluviisidest, näiteks suitsetamisest hoidumine.
Uuringud näitavad, et hammaste vahele jääva kahjutuna tunduva katu poolt põhjustatud kroonilised suupõletikud suurendavad vereringe elundkonnaga seotud riske, sealhulgas südamereumasse haigestumise võimalust.
Arvatakse, et igemete kaudu verre sattuvad bakterid võivad esile kutsuda südame arterite ummistusi. Selline püsiv põletikuline protsess võib lõpuks viia südamerabanduseni.
Odavad lennukipiletite hinnad meelitavad inimesi reisima, kuid lisaks kaugetelt maadelt saadud reisielamustele kaasneb sellega oht, et suureneda võib ka nahavähi risk. 1970. aastatel nautisid inimesed Suurbritannias pärast majandussurutise lõppu oma raha väärtuse kasvu ja reise erinevatesse paikadesse. Paljud neist veetsid aega sooja päikese all, mille tulemuseks oli melanoomi esinemissageduse suhteline kasv selles rühmas.