Lapsed õpivad tervislikku toitumist ja köögiviljakasvatust

Toitumisharjumused kujunevad välja lapseeas.

FOTO: Liz Gregg/picture alliance/moodboard/Scanpix

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond alustab projekti laste toitumisharjumuste parandamiseks ning puu- ja köögiviljade tarbimise suurendamiseks Tartu linna koolides ja lasteaedades.

Projekti eesmärk on tutvustada lastele tervislikke toitumisharjumusi ning puu- ja köögiviljade kasvatamise ja tarbimisega seotud keskkonnateemasid, teatas Tartu linnavalitsus.

«Eestis tarbitakse soovituslikust vähem puu- ja köögivilju, harvem kui kord nädalas sööb värskeid puu- ja köögivilju ligi kümme protsenti Eesti elanikest. Kuna toitumisharjumused kujunevad lapseeas, siis on oluline juba lasteaias ja algklassides tutvustada lastele tervislikke toitumisharjumusi,» ütles sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree.

Projektiga liitus Tartu linnas kümme kooli ja 12 lasteaeda. Igast koolist ja lasteaiast saab üks klass või  lasteaiarühm võimaluse külastada ühte neljast mahetalust – Peri Mahemõisa, Süvahavva loodustalu, Võnnu Mahetalu või Latika talu.

«Taludes tutvutakse köögiviljade kasvatamise ja kevadtöödega. Koolides ja lasteaedades valmivad projekti käigus laste enda rajatud köögiviljade miniaiad ning lasteaedades toimuvad BioPro OÜ koolitused mulla tootmisest vihmausside abil. Biokomposter koos vihmaussidega jääb lasteaiale. Koolides õpetab köögiviljade mahetootmiseks vajalikke oskusi Eesti maaülikooli mahekeskus,» rääkis Kree.

Projekt toimub aprillis ja mais ning see on koolidele ja lasteaedadele tasuta. Projekt saab teoks Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti koolipuuvilja ja –köögivilja toetusega seotud tegevuste raames.