N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik hakkab rohkem perearste koolitama

Heilika Leinus
, reporter
Facebook
Comments
Perearst on esimene inimene, kelle poole enamiku tervisehädade puhul pöörduda tasuks.
Perearst on esimene inimene, kelle poole enamiku tervisehädade puhul pöörduda tasuks. Foto: West Coast Surfer/picture alliance/moodboard/Scanpix

Riik suurendab peremeditsiini residentuuri vastuvõtu tellimust 35ni ja toimumas on ka arutelud perearstide ja nooremarstidega, leidmaks lahendusi, mis aitavad noori motiveerida just peremeditsiini eriala valima.

Samuti peab riik oluliseks, et piisaval arvul noori arste asuks õppima psühhiaatria, erakorralise meditsiini ja sisehaiguste residentuuris, teatas sotsiaalministeerium.

«Esmatasandi tervishoiul on kasvav ja keskne roll tänapäevases tervishoius, mistõttu on meil tungiv vajadus perearstide järele,» ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht. «Prognoositav nõudlus tervishoiuteenuste järele näitab, et prioriteetsed residentuuri erialad on lähiaastail pere- ja erakorraline meditsiin, sisehaigused ning psühhiaatria. Näiteks lähima kümne aasta jooksul oleks Eestis vaja iga-aastaselt täiendavalt 35-40 perearsti, mis omakorda tähendab seda, et peremeditsiini residentuuri tellimus peab lähitulevikus veelgi kasvama.»

«On tervitatav, et riik teadvustab vajadust perearstide järele,» ütles Eesti arstiteadusüliõpilaste seltsi president Siim Rinken. «Murekohaks jääb veel tudengite madal huvi peremeditsiini eriala vastu, kuna eelmine aasta kõik residentuurikohad ei täitunud. On hea, et riik on näidanud üles soovi pidada osapooltega arutelusid antud eriala populariseerimiseks ning oleme valmis tudengite poolt sellesse protsessi panustama.»

Kokkuleppel Tartu ülikooliga tellib riik tänavu 35 residentuurikohta peremeditsiinis. Sisehaiguste erialal tellitakse 14 kohta, erakorralises meditsiinis suurendatakse kohti 12ni ning psühhiaatrias 11ni. Kokku tellib riik tänavu  tulevastele arstidele 145 residentuurikohta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles