P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaubanduskeskustes näeb nüüd ohtlikku putukat

Heilika Leinus
Facebook Twitter
Comments
Näitusel võib näha nii looduses kui inimestel ronivaid puuke.
Näitusel võib näha nii looduses kui inimestel ronivaid puuke. Foto: Powerhouse

Tänasest on avatud näitused Tallinnas ja Tartus puugiteemalisele pildikonkursile laekunud töödest.

Puugipilte saatsid Eesti inimesed võistlusele neljas kategoorias, näitusel on väljas viis parimat tööd igast kategooriast. Žürii, kuhu kuuluvad Kuulo Kutsar, Liina Kersna, Renee Aua, Ardo Kaljuvee ning Marek Reinaas, kuulutab välja iga kategooria parima pühapäeval, 15. mail kell 15.00 Kristiine Keskuses. Täpsema info leiad siit.

 «Puugid on jälle aktiivsed ning võivad põhjustada tõsiseid haigusi, kuid me saame ennast siiski ise kaitsta,» rääkis GSK Estonia teadusnõunik Indrek Saar. «Puukentsefaliidi põhjuslik ravi puudub, küll aga on olemas vaktsiin, mis aitab infektsiooni vältida. Puukborrelioosi vastu ei ole vaktsiini, ent on võimalik end kaitsta tehes igapäevaselt «puugikontrolli» – puukborrelioosi põhjustav bakter levib pärast puugi hammustust inimesele üldiselt aeglasemalt kui puukentsefaliiti põhjustav viirus.»

Konkursile olid oodatud kõik pildid, mis on seotud puugiga. Tööd jaotati nelja kategooriasse: puuk vabas looduses (näiteks rohukõrrel), puuk inimesel, puuk loomal ning joonistatud puuk. Viimane kategooria andis pilditegijaile vabad käed – andis võimaluse osaleda ka lastel.

WHO Euroopa immuniseerimise nädala raames toimub üritusi üle Euroopa 24.–30. aprillini. Eestis läbiviidava immuniseerimisnädala hüüdlause on Vaktsineeri. Kaitse. Enneta. Immuniseerimisnädalaga soovitakse meelde tuletada, et immuniseerimise eesmärk on ennetada haigusi ja kaitsta inimelusid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles