Telestaar «jookseb» liikumispuudega Jani kõndima

Kertu Jukkum koos Janiga.

FOTO: TÜ Kliinikumi Lastefond

TV3 avalike suhete juht Kertu Jukkum algatas New Yorgi maratoniks valmistudes koos Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondiga heategevuskampaania «Jan kõndima!», millega kogutakse raha liikumispuudega kaheksa-aastase Jani ravi toetuseks.

«Olen jooksnud maratone, teinud triatloni ning läbinud suusamaratoni, viimati ronisin Kilimanjaro tippu. Sel korral olen otsustanud jätkata oma suurima kire – jooksmisega – ja samas täita pikaaegne unistus – läbida New Yorgi maraton,» rääkis harrastussprortlane Kertu Jukkum. «Tänu Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondile kohtusin kaheksa-aastase Janiga, kellel on samuti unistus – kõndida omal jalal. Mis oleks, kui täidaks kaks unistust korraga? Nii sündiski plaan, et jooksen Jani toetuseks.»

Sünnitrauma tekitas Janile ajukahjustuse, mis väljendub kogu keha haaravates motoorsetes häiretes. Eriti häiritud on tema alajäsemete liikuvus. Poissi vaevab suur lihasspastilisus ehk lihaste kangus, mistõttu suudab ta liikuda üksnes spetsiaalsete rataskarkude abil.

Kertu sõnul on mujal maailmas tavaline, et maratonidel esindavad jooksjad mõnda südamelähedast heategevusorganisatsiooni, kellele aitavad tähelepanu tõmmata ja annetusi koguda. Et ka Kertu jooksul oleks suurem mõte, otsustaski ta maratoniks valmistumise poolaasta ja jooksu läbimise ajaks kutsuda ellu heategevuskampaania, millega loodab enda unistuse täitumise teekonnal aidata kaasa ka Jani unistuse täitumisele.

Kampaaniaga soovib Kertu heade inimeste abiga koguda 20 000 eurot. Raha on plaanis kasutada poisi igapäevaseks füsioteraapiaks invasportlase Randel Peerna juhendamisel lootuses, et see aitab poisil iseseisvalt kõndima hakata. Randel on parasõudmise kahekordne maailmameister ning erivajadustega inimeste jõusaalitreener, kes on tänaseks aidanud ratastoolist kõndima mitu last.

«Nii nagu minugi unistus, ei pruugi ka Jani oma olla aasta pärast enam üksnes unistus. See kergendaks nii Jani kui terve tema pere elu,» on Kertu lootusrikas. «Jan on uskumatult positiivne ja rõõmsameelne laps, keda ilmselt keegi veel pole kohanud virisemas ega nurisemas ei elu ega oma olukorra üle. Ometi tahaksin temaga ühel päeval võidu joosta ja ma tean, et heade inimeste abiga on see võimalik!»

Jani aitamiseks  on võimalik teha annetus Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi annetuskontodele, märkides selgitusse «Jan kõndima»:

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Danske IBAN EE403300334408530000

Nordea IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813.

Samuti on võimalik Jani toetada osaledes 20. augustil Harjumaal Peetri Jooksul, mille patrooniks Kertu Jukkum on. Iga heategevusjooksu osaleja kohta annetavad korraldajad viis eurot Jani ravi toetuseks.