N, 7.12.2023

Haruldase haigusega noormehele kogutakse annetusi

Triin Ärm
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sten Oliver.
Sten Oliver. Foto: TÜK Lastefond.

23. - 29. maini annetab Olümpia hotelli kohvik Café Boulevard igalt müüdud kohvijoogilt ja pohla-martsipanipärjalt 20 senti TÜKi Lastefondile haruldase hambumushäirega 18-aastase Sten Oliveri aitamiseks.

Sten Oliveril on diagnoositud oligodontia - haruldane geenihaigus, mis väljendub enam kui kuue jäävhamba alge puudumises, teatas TÜKi Lastefond. See tähendab, et piimahammaste asemele selle diagnoosiga inimestel jäävhambaid ei kasva. Sten Oliveril puuduvad kaheksa jäävhamba alged.

Kaheksa hambaalge puudumine ei ole ainuüksi esteetiline probleem, vaid esmalt just funktsionaalne, sest suus olevatel hammastel lasub ülekoormus. Ka võib esineda ülekoormust alalõua liigestel: valu, väsimus, naksumine. Seetõttu vajab noormees alumisel hambakaarel puuduvate hammaste asendamist implantaatidega, mis annab haiguse ravis parima ja pikaajalisema tulemuse.

Implantaatide paigaldamine on aga väga kallis ning haigekassa nende eest ei tasu. Sten Oliveri puhul on ravi maksumuseks 7950 eurot, millest 5450 eurot on lubanud panustada Lastefond. Siinkohal tuligi fondile ja Sten Oliverile appi Café Boulevard, kes nädalase kampaania käigus annab oma panuse selle märkimisväärse summa kokkusaamisse.

«Tervis on selline asi, mida sageli ei märgata enne, kui seda enam pole. Noore inimese puhul on tema väljakujunemise juures eriti oluline, et ta ei tunneks end kuidagi kehvemana kui teised ning hammaste olemasolu on kindlasti üks oluline aspekt, et end samaväärsena tunda,» leiab Hotell Olümpia konverentside ja ürituste tellimuste juht Anu Kaar. Ta lisas, et kas või ühe noore inimese täisväärtusliku elu tagamiseks kogutud toetus on alati abiks, mis siis, et panus tundub väike - kui me aja jooksul mitu väikest tegu kokku paneme, saab sellest suur abi!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles