Ministeerium sai uue terviseala asekantsleri

Maris Jesse.

FOTO: Peeter Langovits

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kinnitab avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul terviseala asekantsleriks Maris Jesse.

Ta asub ametisse augusti alguses, teatas sotsiaalministeerium.

Jesse on alates 2008. aastast tervise arengu instituudi direktor. Varasemalt on ta töötanud vanemspetsialistina maailmapangas, analüütikuna poliitikauuringute keskuses PRAXIS ning viis aastat juhtinud haigekassat. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja omab magistrikraadi London School Hygiene and Tropical Medicine’st ja London School of Economics and Political Science’st. Aastatel 2009–2012 oli Maris Jesse maailma terviseorganisatsiooni täitevkogu liige ja ta kuulub senini erinevate riiklike komisjonide koosseisu.

«Kaasaegse haigekassa ühe looja ja tervise arengu instituudist pädeva kompetentsikeskuse rajajana on Maris tõestanud end Eesti tervisekorralduse tõelise tipuna,» ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Minister lisas, et usaldab Jesse kogemusi ja ekspertiisi, sest ta mõistab tervisevaldkonna komplekssust ja suudab tagada tulemusliku koostöö kõigi terviseala osapoolte vahel, tehes seda kõike Eesti rahva tervist ja patsiendi huve silmas pidades.

Riigisekretär kuulutas avaliku konkursi terviseala asekantsleri ametikoha täitmiseks välja tänavu aprillis.