Tervishoiuteenus on tõendatud meditsiinilise efektiivsusega, kui seda kasutatakse standardravis, mis tähendab, et ravi on kirjeldatud ja soovitatud heaks kiidetud ravijuhistes. «Eksperimentaalravi korral on tegemist tervishoiuteenusega, mille meditsiiniline efektiivsus ei ole tõendatud,» põhjendas Kalamees.
Aruväli kurtis, et ei mõista bürokraatiat kohas, kus inimese ainus soov on ellu jääda. Ta ütles, et saab aru, et tegemist on kalli raviga, kuid ei mõista ebaõiglust, kus vähihaigeid ei toetata, aga samas elustatakse mõnd narkomaani mitmeid kordi, mis maksab riigile samuti üsna palju.
Aruväli pöördus abipalvega ka vähiravifondi «Kingitud elu» poole, mis on kahe tegevusaasta jooksul toetanud ligi sadat vähihaiget, kelle raviks pole haigekassal vahendeid jätkunud. «Kingitud elu» juhataja Toivo Tänavsuu sõnul ei saa fond kahjuks aidata, sest nagu haigekassaski, ei luba ka nende põhikiri tõendamatut ravi toetada. Siiski andsid nad Aruväljale idee kampaaniaks.
«Aruvälja ravi on aga väga eksperimentaalne, selle meditsiinilist kasu pole seni ühegi uuringuga tõendatud,» sõnas Tänavsuu.
Joonat saab toetada kandes raha ta abikontole: Joona Aruväli, EE561010011622361229.
Joona Aruväli vähiravi kulud.
Joona Aruvälja Facebooki kontol on olemas täpsed juhised, kuidas teda toetada.
Vajalik rahasumma peab koos olema 11. juuliks.
Sama haigust on põdenud veel noor pereema Marja Lukk, kes kahjuks hiljuti Saksamaal suri.